Opieka informatyczna

Metoda obniżania kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa poprzez zlecanie pewnych usług wyspecjalizowanym do tego firmom jest już bardzo powszechna w Europie. Coraz powszechniejsza staje sie również w Polsce. Zlecenie wykonywania usług wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej ogranicza znacznie koszty osobowe, które są jedną z największych składowych kosztów ogólnych. Ponadto nie pojawia się problem urlopów pracowniczych, dodatków za nadgodziny czy zwolnień lekarskich.

W przypadku usług informatycznych jest to ekonomiczne rozwiązanie. W dobrze zarządzanej infrastrukturze na co dzień nie ma wielkich wyzwań dla działu informatycznego, jednak nie można sobie z kolei pozwolić na całkowity brak takiego działu, ponieważ jednak zawsze coś się zdarzyć może.

Małe firmy rzadko zatrudniają informatyków na etacie, w przypadku awarii korzystając z losowych serwisów. Te z kolei mimo najlepszych chęci nie znają infrastruktury klienta i muszą stracić nieco czasu na jej rozpoznanie i podjęcie właściwych działań. W przypadku związania umową konkretnego partnera w zakresie obsługi informatycznej mamy kontakt z firmą, która doskonale zna nasze uwarunkowania informatyczne i będzie w stanie szybko podjąć właściwe działania. W dobie obecnie wszędzie obecnego internetu wielokrotnie taka interwencja nie musi być jednoznaczna z przyjazdem technika do siedziby klienta. Szereg działań można obecnie wykonać "na odległość" nie zanieczyszczając przy tym spalinami środowiska.

W przypadku większych struktur informatycznych gdzie musi funkcjonować niezależny dział IT outsourcing spełnia rolę pomocniczą. Pracownicy firmy partnerskiej prowadzą np: konserwację drukarek, opiekują się systemem archiwizacji, a przypadku zdarzeń losowych są do dyspozycji szefa działu IT klienta.

Od kilku lat zajmujemy się outsourcingiem w dużych, średnich i małych firmach. Umowy są niezależnie konstruowane dla każdego z naszych klientów. Są to bądź pełne umowy outsourcingowe w ramach których opiekujemy się całą infrastrukturą klienta, częściowe w ramach których powierzono nam określony zakres obowiązków lub umowy na tzw. szybką reakcję, w ramach których nasi specjaliści wspomagają lokalny dział IT w trakcie awaryjnych sytuacji.

 

 

 

Dane osobowe

Szanowny Kliencie,

W związku z  Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich

Czytaj więcej:Dane osobowe

Oferta

Oferta przygotowana przez naszą firmę, skierowana jest do klientów indywidualnych, small businessu jak i dużych przedsiębiorstw.
Wieloletnie doświadczenie umożliwia nam projektowanie i wdrażanie niezawodnych rozwiązań informatycznych.
Prowadzimy zarówno sprzedaż urządzeń,

Czytaj więcej: Oferta

Kontakt

Tel: 34/ 361 51 51  Fax: 34/ 366 47 51  Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 w siedzibie firmy przy ul. Szymona Zimorowicza 4Częstochowie.

Czytaj więcej: Kontakt

Copyright © 2023 Technet Sp. z o.o.. All Right Reserve.